Kapat

XPENG P7 Coupe Elektrikli Otomobil

XPENG Çin fuarında yeni bir coupe modelini kullanıcılara sunacak. P7 adı verilen bu Coupe modeli XPENG için son derece önemli teknolojilere sahip.

İlk olarak casus bir araç olarak haberlere konu olan P7, NVIDIA’nın AI süper hesaplama sistemi (SoC) olan Xavier’in desteklediği yeni modelin birinci sınıf stil ve önemli bir performans artışı sağlayacağını belirtti. Bunun yanı sıra, bu önemli stil noktaları – geniş dingil mesafesi, kısa ön çıkıntı, çerçevesiz kapılar, gizli kapı kolları, panoramik ön camlar – dinamik hız ve zerafet dengesini pekiştirerek coupe siluetini geliştirecek.

XPENG Motors. Yeni coupe için 2019’un sonunda ticari lansman planladıklarını belirtti.

Elektrikli Otomobil üreticisi geçtiğimiz Aralık ayında resmen ilk ticari modeli olan XPENG G3’ü duyurmuştu. Haima Automobile tarafından inşa edilen araç tesisinde, kapasitenin hızla artmasıyla XPENG Motors, Mart sonunda G3 SUV’ların ölçekli dağıtımına başladı ve Temmuz sonunda 10.000’den fazla aracı teslim etmeyi planlıyor ve bu yıl toplam 40.000 araç teslim etmeyi hedefliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + nine =