Kapat

Yamaha ve Sony Tarafından Ortak Olarak Geliştirilen Özerk Elektrikli Senkronize El Arabası

Japonya’da elektrifikasyon, otomasyon ve eğlence görüntüleme teknolojisini birleştirdiğinizde bu ortaya çıkar.

SC-1 Sociable Cart Yamaha tarafından bu ay açıklanacak ve Sony tarafından desteklenecek.

Araç, tek 49″ 4K LCD içeride en fazla beş yolcu ve dört 55″ 4K LCD olarak- lityum-iyon polimer pili, özerk sürüşe elverişli biçimde kullanıcılara sunulacak.

Düşük hızda çalışan bir araç olarak (19 km / sa / saat / mil / saate kadar), SC-1 Sociable Cart’ın yardımcı cihazlar için araç kullanmaktan daha fazla elektrik kullandığını tahmin ediyoruz.

Basın açıklamasına göre, önümüzdeki aylarda SC-1 Sociable Cart, Japonya’da yeni mobilite deneyimi hizmetleri için kullanılacak.

“Yamaha Motor Co., Ltd. (Tokyo: 7272), bugün Sony Corporation ile ortaklaşa yeni düşük hızlı mobilite deneyimi sunan bir araç olan SC-1 Sociable Cart’ı geliştirdiğini duyurdu. SC-1 Yamaha Motor’un özerk sürüş teknolojisi ve Sony’nin eğlence görüntüleme teknolojisinin birleşimi İki şirket, bu modeli kullanarak 2019 mali yılında Japon yerel hizmetlerini piyasaya sürmeyi planlıyorlar. SC-1, yalnızca yeni bir mobilite deneyimi sağlamak amacıyla geliştirildi ve olmayacak satışa sunuldu. “

“Kameralar tarafından yakalanan çevrenin görüntülerinin yanı sıra, SC-1, mevcut konumuna araç içi ve dışı yüksek çözünürlüklü ekranlara uyan bir dizi video ve karışık gerçeklik (MR) görüntüyü yansıtabilir. Herhangi bir geleneksel araçla eşleşmeyen bir eğlence alanı yaratır ve yakındaki yolculara ve insanlara daha hızlı ve daha düşük bir mobilite değeri sunmayı amaçlar.

Ek olarak, SC-1, optimum seyahat yardımının yanı sıra ideal bilgilerin (rota kılavuzu, mağaza bilgileri, eğlence, haber akışı, reklamlar, vb.) insanların yaş ve cinsiyet gibi özelliklerine uygun olarak kullanılmasını sağlar.”

Anahtar Özellikler

Toplam uzunluk x genişlik x yükseklik:3,135mm x 1,306mm x 1,830mm
Kapasite:Beş yolcu
hız:0-19km / h
Kurulu monitörler:İç: 49 “4K LCD monitör Dış: Dört 55” 4K LCD monitör
Sürüş sistemi:DC motoru
Pil Türü:Lityum-iyon polimer bataryası
Fren sistemi:Dört tekerlekli hidrolik disk frenler ve motor rejeneratif frenleme
Süspansiyon:Ön çift salıncaklı tipi ve arka bağlantı tipi
Özerk sürüş yöntemi:Elektromanyetik indüksiyon

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 3 =