Kapat

Yeni Elektrikli Mercedes EQS Kış Testlerinde Görüntülendi

Elektrikli sedan ile testler zorlu geçiyor

Mercedes‘in yeni futuristik tasarıma sahip aracı EQS artık testlere başladı. 2019 yılına gelecekten ışınlanarak gelmiş gibi görünen bu araç daha önceki herhangi bir Mercedes’e benzemeyecek.

Araç tasarımı yapılırken artık geleneksel sedan yerine liftback sedan tercih eden firma bu yaklaşımını Tesla’dan almış gibi görünüyor. Aracın arka kısmına baktığınızda sade bir far tasarımı göreceksiniz ancak üretimde bu olmayacak. Aracın tüm çizgileri bu test sırasında gizlenmiş durumda.

Dikkatle baktığınızda ise kapı kollarının birbiri ile aynı olmadığını farkedeceksiniz. Test araçlarından biri geleneksel kapı kollarıyla donatılmışken, diğerinin yeni nesil S-Serisi prototiplerinde de gördüğümüz gömmeli kapı kollarına sahip olduğu fark ediliyor.

Araç üzerine 2 adet elektrik motoru yerleştirilmiş olup bu elektrik motorları toplamda 408 bg güç ve 765 Nm tork değerine sahiptir. Firma bu aracı 2020’nin ikinci yarısında kullanıcılara sunacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir