Kapat

Yeni Fiat 500 Elektrik Gelecek Olan Elektrikli Otomobillerin Öncüsü Olacak

500 Electric ve Panda Electric, birkaç yıl içinde Fiat’tan beklenen yaklaşık beş yeni eklentiden sadece ikisi olacak

Fiat’ın Avrupa’daki çeşitli elektrikli / fişli modellerle daha geniş bir elektrifikasyon girişimi için hazırladığı bildiriliyor. İtalyan’ın sağlam yaklaşımı, küçük arabaları elektrikli sürücü seçeneğiyle birleştiriyor.

Başlangıç ​​noktası, 2020 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan yeni Fiat 500 Electric ( ABD’de satılan Fiat 500e ile karıştırılmamalıdır ) olacak.

Autocar’a göre, yenileme planında toplam beş elektrikli / plug-in hibrit Fiat modeli bulunuyor.

Fiat’ın İtalya’nın Torino kentindeki ana Mirafiori tesisinin “ başlangıçta ” 80.000’e kadar elektrikli otomobil üretebileceğini ve bunun da birkaç model olacağını düşünüyoruz.

Bunlardan biri, 2023’te tamamen elektrikli bir versiyona sahip olması gereken (2021’de beklenen) yeni nesil Panda olabilir. Tasarım Fiat Centoventi konseptine dayanacaktır.

Fiat CEO’su Olivier François, Autocar’a şunları söyledi:

“Fiat’ın ikili bir görevi var. Kentsel hareketlilik bugün çekirdek olmakla birlikte, aynı zamanda aile taşımacılığı anlamına da geliyor. Güney Avrupa’da, bu özellikle doğrudur. ”

“Gelecekteki ürün planımız için iki boyut arasında doğru dengeye ihtiyacımız var: Fiat 500 ailesi ve aile taşımacılığı. Büyük otomobiller, premium otomobiller, sportif otomobiller olmayacak çünkü meşruiyetleri olmayacak. C-segmentinde [Ford Focus sınıfı] yer alacağız ama daha fazlası olmayacak. Tüm modeller 3.5m ve 4.5m içinde oturacak. Burası Fiat’ın oynayacağı yer. Daha fazla EV’ye ihtiyacımız var. Ve daha yüksek fiyatlar alabilecek kadar meşru görünen 500 modele daha ihtiyacımız var. ”

İlginç şekilde, yenilenen Fiat 500 ailesi “, modellerin tüm elektrikli aktarma organlarının kayda değer ekstra maliyetini emmesine olanak sağlamak için kendi segmentinde premium fiyatlandırma taşıyacak”.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir