Kapat

Yeni Kia Soul EV İngiltere’de 34.000 £ ‘dan Az Maliyet ile Satılacak

Elektrikli SUV 280 mil WLTP menziline sahiptir.

Yeni elektrikli Kia Soul EV için 34.000 £ ‘dan az bir perakende fiyatla gelen sipariş kitapları açıldı.

Güney Koreli elektrikli SUV, 37.295 sterlinlik bir liste fiyatıyla geliyor ancak hükümetin Plug-In Car Grant, bu rakamın 33.795 sterline ulaştığını görüyor. İngiltere menşeli, tek bir şarjdan 280 mil menzile izin veren 64kWh pil paketi ile birlikte gelen ‘First Edition’ olarak adlandırılan tam yüklü bir modelden oluşuyor. Avrupa dışındaki bazı pazarlar içten yanmalı motorlarla farklı versiyonlar elde edecek ancak burası sadece 201 bhp elektrik motorudur.

Kia’ya göre, bu pil ve motor kurulumu yaklaşık dokuz buçuk saat içinde boşalmadan şarj edebiliyor. Bununla birlikte, CCS Combo şarjı, aracın 50 kW’lık bir DC hızlı şarj istasyonuna takılabildiği ve yaklaşık bir saat 15 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj sağlayabildiği anlamına gelir.

2020 Kia Soul EV

Diğer yüksek teknoloji özellikleri arasında kablosuz telefon şarj pedi, görüntüsünü ön cama yansıtan özelleştirilebilir bir baş üstü ekranı ve 640 watt’lık birinci sınıf Harman / Kardon ses sistemi bulunuyor. Otomatik klima kontrolü de var ve anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi var.

Bu arada, deri döşemeler ve elektrikle ayarlanan ısıtmalı koltuklar gibi bazı armatürler daha emniyetlidir ancak bir dizi güvenlik kamerası ile tamamlanmıştır. Yaklaşan bir çarpışma tespit ederse otomatik olarak frenleri devreye alır, acil durum frenlemesi mevcut, omuzlarında kör bir şey varsa sürücüyü uyaran kör nokta izleme ve bir araç yaklaşırken sürücüye haber veren kör nokta izleme var.

Bunların hepsi Kia’nın şimdiki ticari markası olan yedi yıl / 100.000 mil garantisiyle birlikte gelirken, müşteriler bir dizi hizmet paketi arasından da seçim yapabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir