Kapat

Yeni Nesil Nissan Qashqai, Hibrit ve Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobil Olabilir

Nissan Qashqai PHEV veya bir dizi hibrit e-Power bataryalı elektrikli otomobillerden önce sunulabilir.

Avrupa’da üçünü nesil Nissan Qashqai kısa süre içerisinde tanıtılacak. Alınan bilgilere göre bu yeni nesil araç plug-in hibrit ve hibrit güç versiyonlarına sahip olarak sunulacak.

Bataryalı elektrikli kombinasyonu ise daha sonra ek yapılarak sunulabilir. Nissan aşağıdaki gibi iki versiyonlu bir üretim gerçekleştirebilir;

  • e-Power versiyonu, bir seri hibrit (plug-in özelliği olmadan)
  • plug-in hibrid versiyonu

Eğer Nissan yukarıdaki gibi iki farklı seçenek sunarsa muhtemelen dizel seçeneğini ortadan kaldıracak. Ayrıca bataryalı versiyonunu yeni bir platformda oluşturacağı için bu segment daha sonraki yıllarda sunulacak.

Nissan’ın Avrupa Ürün Planlama Başkan Yardımcısı Ponz Pandikuthira aşağıdaki gibi bazı açıklamalarda bulunuyor;

“Avrupa için ePower teknolojisini araştırıyoruz. Bu onboard jeneratör araçlarını yaptığınız zaman en büyük fark, otoyol kullanmaktır – Japonya’da, genellikle 50-65mph’nin üzerine çıkmazlar.

“Burada Avrupa’da düzenli olarak 80-85mph hızlar yapıyorsunuz. Bu hızlarda, pili çok hızlı bir şekilde boşaltırsınız, bu nedenle menzil genişletici, enerjiyi devam ettirmek için gerçekten çok çalışmak zorunda kalır ve sonra verimlilik aralığından çıkar. ”

“Büyük bir plug-in hibrid stratejisi izlemiyoruz. Bazı araç hatlarında deneyeceğiz ancak plug-in hibritler için iş durumu pek iyi değil. Bizim için akü maliyetleri tam EV’lerin değişken maliyetlerinin hakim olduğu noktaya düşene kadar önümüzdeki iki ila dört yıl için bir köprü teknolojisi oluşturacağız.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir