Kapat

Yeni Nissan LEAF e + Ayrıntılar ve İngiltere İçin Açıklandı

36.000 £, İngiltere’de size LEAF e + satın alacak.

Nissan, yeni ürün gamı Leaf  elektrikli otomobilini açıkladı.

Leaf e +, en fazla 239 mil menzile sahip bir Leaf ile bugüne kadarki en uzun menzile sahip olacak.

Etkileyici ürün yelpazesi, yüksek performanslı lityum iyon piller ve hafif taşıt konstrüksiyonu ile sağlanıyor. Yeni 62kWh pil takımı yüzde 55 daha fazla kapasite ve enerji yoğunluğunda yaklaşık yüzde 25 iyileşme sunuyor ancak halen satışta olan Leaf’teki pil takımının boyutuna ve şekline benziyor.

Nissan Leaf e plus

Geliştirilmiş sadece menzil değil, güç ve tork değerleri de artıyor. Güç şimdi 214 bhp, tork değeri ise artık 250 lb-ft. Bunların hepsi, en yüksek hızda yüzde 10’luk bir artışa, 98 mil / saate kadar izin vermektedir.

İkinci nesil Leaf’in modern, süpürme çizgileri değişmedi – 16 inçlik jantların dahil edilmesiyle sürüş yüksekliğinde beş milimetre artış sağladı. Ayrıca Apple Car Play ve Android Auto ve Nissan’ın ProPILOT gelişmiş sürüş asistanı teknolojisi de dahil olmak üzere teknoloji ile yüklü bir şekilde geliyor.

Nissan Leaf e plus

Nissan Motor (GB) Ltd. Genel Müdürü Kalyana Sivagnanam, “Nissan LEAF, yüzde 100 elektrikli sürücü treni sayesinde anında güç, hızlı ivmelenme ve inceltme sağlayan harika bir otomobil” dedi. Yeni LEAF e +, müşterilerimizin daha fazla güven, heyecan ve bağlantı ile her zamankinden daha ileriye gitmelerini sağlayacak ”dedi.

Nissan Leaf e plus

Leaf, 2010’dan beri satışta ve 400.000 adet kadar araç bugüne kadar satıldı, dünyanın en popüler elektrikli aracı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir