Kapat

Yeni Renault Zoe Fotoğrafları Sızdırıldı

Yeni ZOE’nin 54 kWh pil ile donatılacağı bildirildi, bu nedenle menzil WLTP kapsamında yaklaşık 400 km’ye (250 mil) yükselecek.

Yeni, yoğun şekilde yeniden tasarlanan Renault ZOE’nin ilk kamufle edilmemiş fotoğrafı, yeni versiyonun açıklanmasının 17 Haziran Pazartesi günü yapılması beklendiği gibi ortaya çıktı.

Gördüğümüz gibi, dış görünüş herhangi bir radikal değişiklik getirmiyor, sadece mevcut tasarım diline göre genel bir gelişme mevcut. Farlar LED olacaktır.

İlginç olan yeni bilgi, parça kataloğunun üç akü seçeneği göstermesidir – 41 kWh, 30 kWh ve 54 kWh. 54 kWh paketi yeni ZOE için bekleniyor. 30 kWh batarya, yaklaşmakta olan diğer bir model için sunulabilir.

Bunun dışında Renault, otomatik acil durum frenlemesi ve adaptif cruise control sistemi ekleyerek güvenlik özellikleri paketini genişletecektir.

Beklenen iyileştirmeler:

  • Güç 80 kW versiyonuna göre yaklaşık 95 kW elektrik motoru (R110)
  • Menzil WLTP altında 400 km (250 mil) ve ZE 40 durumunda 400 km (250 mil) EDC ile karşılaştırıldığında,
  • 54 kWh batarya
  • CCS Combo veya 22 kW üç faz kullanarak 100 kW’a kadar hızlı şarj

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir