Kapat

Yeni Tesla Model S & X Yazılım Güncellemeleri: Süspansiyon İyileştirmeleri ve Daha Fazlası

Tesla’nın araçlarındaki süspansiyon sistemi, havadan yapılan güncellemelerle gelişmeye devam edecek mi?

Bazılarına göre, Tesla’nın havadan yazılım güncellemeleriyle araçlarının süspansiyon sisteminde kayda değer gelişmeler sağlayabileceğini düşünmek delice gelebilir. 

Gerçekte, o kadar çılgın değil. Aslında, Tesla’nın havadan yapılan güncellemelerle neler yapabileceğiyle ilgili olasılıklar sınırsız görünüyor. Temel olarak, elektronik olarak kontrol edilen, yazılım kullanan veya herhangi bir tür bilgisayar veya yonga yönetimine sahip olan araçtaki veya araçtaki herhangi bir şey muhtemelen bir OTA yazılımı güncellemesiyle ayarlanabilir.

Tesla’nın sürüm notlarına göre, süspansiyon güncellemesi, 100 mil / saat’in üzerindeki hızlarda ( Electrek üzerinden ) daha iyi ayarlama için sönümleme özelliğini geliştirir :

Yüksek hızda sürüş için sürüş konforu geliştirilmiştir. Hem Standart hem de Spor modları artık 160 km / s’in (100 mph) üzerindeki hızlarda daha iyi uyum sağlamak için güncellenmiş süspansiyon sönümleme algoritmalarına sahiptir. Adaptif Süspansiyon Süspansiyonunu ayarlamak için Kontroller> Süspansiyona dokunun. Her zaman olduğu gibi, lütfen sorumlu bir şekilde sürün.

Tesla OTA güncellemelerinin çoğunda olduğu gibi, başka gelişmeler de olduğu unutulmamalıdır. Bununla birlikte, her biri hangi otomobil sürümüne sahip olduğunuza bağlıdır.

Tesla, otomobillerinin gelecekteki kanıtı olduğunu garanti etmek için çok çalıştı. Açıkçası, otomobil üreticisin başarıya ulaştı. Model S’nin 2012’den bu yana var olmasına rağmen, başka hiçbir EV belki de Tesla’nın kendi Model 3‘ünün yanı sıra bir seviye bolluk üzerinde bile yaklaşamadı. Motor Trend’e göre , 2013 Tesla Model S, Yılın Nihai Otomobili , yani imrenilen ödüle geldiğinde tüm zamanların genel galibi oldu.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 5 =