Kapat

Yerli Otomobil için Ön Siparişler Başladı Peki Fiyatlar Ne Durumda ?

Ön talepler tek elden toplanıyor.

Geçtiğimiz günlerde yerli otomobil tanıtıldı ve hem SUV hem de sedan modeli ile birlikte tanıtım gerçekleşti. Tanıtımdan sonra ilgi o kadar büyüdü ki toplam ön sipariş adedi 120.000 olarak açıklandı. Elbette, yerli otomobil ön sipariş süreci resmi olarak başlamadığı için şu anda birey ve kurumların sözlerine dayanılıyor.

TOGG tarafından yapılan açıklamada ise araç üretime hazır hale geldiğinde ön siparişler alınmaya başlanacak. Sabah gazetesinin haberine göre bu ön sipariş süreci tek elden yönetilecek ve TOGG bu yönetimi sürdürecek. Bu sayede net olarak ne kadar sipariş geldiğini görebileceğiz.

Aracın net maliyeti fabrika kurulduktan sonra ortaya çıkacak. TOBB bünyesinde toplanacak ön ödeme paralarının, fabrika için gerekli olan yatırımın bir kısmını karşılaması bekleniyor. Ön ödeme miktarının ise 30-40 bin lira olarak belirleneceği tahmin ediliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir