Kapat

Yerli Otomobil Ne Zaman Yollara Çıkacak?

2 yıl sonra yollarda görebiliriz

Elektrikli otomobil piyasasının dünyada yaygınlaşması ile birlikte gözler yerli üretilecek araçlara çevrildi. Hem içten yanmalı motorlu versiyonları hemde elektrikli versiyonlarının yer alacağı yerli otomobil için ne zaman yollara çıkacak sorusu önem kazanmaya başladı.

Önümüzdeki ay ön gösterim araçlarını görücüye çıkarmayı planlayan Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu, şimdi de yerli otomobilin piyasaya sürüleceği tarih ile ilgili bilgi verdi. Grubun CEO’su Gürcan Karakaş, katıldığı bir panelde yerli otomobilin 2022 yılında piyasada olabileceğini söyledi.

2022 yılında yollarda olması beklenen bu araç için CEO’ya bir soru yöneltildi. Bu tarihin kısa olup olmadığı soruldu. Gürcan Karakaş ise;

“Bu soruyu biz de kendimize sorduk. Dünyadaki kıyaslamalara baktığınızda bu süre zarfında bunu yapmak mümkün. Başkaları yapabiliyorsa biz de yapabiliriz.”

Yanıtını verdi. Elektrikli otomobil piyasasının yükselişe geçtiği bu zamanlarda yerli bir aracı yollarda görmek harika olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir