Kapat

Yerli Otomobil Tasarımı Nasıl ?

Yerli otomobil nasıl görünecek?

Türkiye Otomobili Girişim Grubu tarafından tasarlanan yerli araç artık kamuflaj altı görüntüler ile basına çıktı. Yıllardır üretildi üretilecek denilen araçlarımız 27 Aralık’ta Cumhurbaşkanı tarafından test edilerek tanıtılacak.

Otomobilin şekli Türk tasarımcı Olcay Tuncay Karabulut tarafından yorumlandı. Ferrari tasarımcılarının el attığı yeni aracımız oldukça şık görünüyor ve Olcay Tuncay tarafından da bu onaylandı.

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın paylaştığı fotoğrafta aracın örtü altındaki görünümü açıkça sergilendi. İlginç ızgara tasarımı ile Fransız modelleri andıran model, yüzünün her iki köşesinde bulan panjurlu hava kanalları ile dikkat çekiyor.

Modelin teknik verileri, güç üniteleri, hatta adı bile gizemini koruyor. Şimdiye kadar öğrenebildiğimiz yegane şey, yerli otomobilin elektrikli olacağı ve otonom sürüş teknolojilerine sahip olacağı. Buna ek olarak modelin tasarımının ünlü İtalyan Pininfarina tarafından yapılacağı da paylaşılan bilgiler arasında.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =