Kapat

Yol Onarımları için İngiltere’de Test Edilen Elektrikli Araçlar

Karayolları İngiltere araçları East Midlands’daki yol işlerinde test ediliyor.

İngiltere’nin otoyollarından sorumlu devlet şirketi olan İngiltere’nin Karayolları, karayollarında elektrikli araç kullanımını deniyor.

İki saf-elektrik minibüsü biri İngiltere’nin dört bir yanındaki A14 karayollarında çalışan, diğeri ise Doğu Midlands’a yayılmış olan bölgelerde çalışacak. Beş aylık deneme Ağustos ayına kadar sürecek ve trafik yönetimi ve şerit kapatma gibi birden fazla görevde bulunan araçları görecek.

Karayolları İngiltere’nin 75 milyon sterlinlik hava kalitesi yatırım fonu ile ödenen program, kurumun çevresel etkisini iyileştirmeyi amaçlayan bir önlem paketinin bir parçası. Deneme, gelecekteki kara yollarında araçların kullanımına uygun olup olmadığını değerlendirmek üzere tasarlanmıştır.

Büyük İngiltere çoklu şeritli otoyolda M6 yol çalışmaları

Karayolları operasyon müdürlüğü adına İngiltere’nin kurumsal grup lideri Martin Bolt, örgütün karayollarında ve çevresindeki hava kalitesini iyileştirmek amacıyla elektrikli araçların fizibilitesine baktığını söyledi.

“Yollarda seyahat eden ya da yakınında yaşayanlar için hava kalitesini iyileştirme ve yol işçileri için maruz kalma riskini azaltma fırsatlarını aktif olarak araştırıyoruz” dedi. Karayolları, İngiltere’nin karayollarında elektrikli araçların ne kadar geniş ölçüde sürdürülebilir bir şekilde kullanılabildiğini söyledi.

A1'deki (M) İngiltere otoyol yol çalışmaları

HW Martin Traffic Management Ltd ile ortaklaşa yürütülen deneme, Bath Üniversitesi’nden araştırmacıların elektrikli araçların en uygun olduğu faaliyetlerin bilimsel olarak belirlenmesini sağlamak amacıyla veri toplayıp analiz ediyor. Sonuçlar, daha sonra karar vericilerin araçları kullanmanın ve “büyük projeler” için ücretlendirme altyapısı kurmanın en iyi yollarını belirlemelerine yardımcı olmak için kullanılacak bir deneme sonrası raporda yayınlanacaktır.

HW Martin Trafik Yönetimi Ltd teknik müdürü Ryan Wood, araçların otoyol bakım endüstrisini daha sürdürülebilir hale getirmede kilit rol oynayacağını söyledi.

“Bu iki tam elektrikli araç, İngiltere’nin otoyolunda ve ana A yollarında yol işlerinde kullanılan türünün ilk örneği” dedi. “Bu denemelerin yapılması, araçların farklı işler yaparken nasıl performans gösterdiklerini ilk elden anlamamızı sağlayacak ve mevcut şarj altyapısının kullanımları için nasıl bir ağ sağladığını, sadece aracın gerçek dünya performansını değil aynı zamanda sürücülerimizin davranışlarını nasıl uyarladığını da anlıyoruz. Bu çalışma sektörümüzü daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru yönlendirmeye devam etmemizi sağlıyor. ”

Works Exit roadworks, İngiltere otoyoluna imza attı

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 5 =