Kapat

Audi TT’den eTTron Elektrikli SUV Dönüşümü

Zayıf satışlardan dolayı dönüşüm olabilir.

Daha önceleri VW Golf gibi araçlar, gençler tarafından çok tutulurdu. Meraklıları ve severleri gayet fazla idi. Daha sonra ise Audi TT tarzı tasarımlar gençler tarafından daha çok beğenilmeye ve kullanılmaya başladı. Ancak son zamanlarda Audi TT gibi araçların satış rakamları bir hayli düştü. Bu yüzden de Alman otomobil üreticisinin imajını elektrikli Crossover şeklinde değiştirmeyi planladığı düşünülüyor.

Auto Express tarafından yapılan açıklamaya göre Audi TT dönüşümü doğrulandı ve firma bu alanda çalışmaya yapmaya başladı bile. Yine Auto Express’e göre Audi, 2019’da TT’den yalnızca 8.756 coupe ve 3.362 roadster sürümü sattı. Bu rakamlar Audi için çok az sayılabilecek rakamlardır. Dönüşüm faaliyetlerine başlamaları doğru bir karar olmuş.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir