Kapat

CCW 50’den Fazla Dizel Otobüsü Elektrikli Otobüse Dönüştürdü

CCW firması Kalifornya’da elektrikli otobüs üretmek yerine dizel otobüslerin dönüştürülme işine girdi. İlk olarak Kalifornya çevresinde bulunan 50 adet dizel otobüsü elektrikli otobüse çevirdi. Bu araçların batarya kapasiteleri ise 466 kWh olarak belirlendi.

Dönüşüm sonrası bu araçlar yeniden envantere alındı ve yeni bir elektrikli otobüs olarak satışa çıkarıldı. Tabi dış görünümde de değişiklikler yapıldı. CCW firması şimdiye kada ABD’de 50 milyondan fazla sıfır emisyonlu takrik sistemi üretti. Şirket tüm takrik sistemi ile yaklaşık 5 milyon km yol yaptı.

CCW Satış ve Pazarlama Direktörü Brad Carson dönüşüm ile ilgili şunları söyledi:

“Enerji kapasitesindeki artış bu teknoloji için heyecan verici. Aracın güvenilirliğini ve verimliliğini artıran pil grubunun kapasitesini koruduk. Şirketimiz transit endüstrisine en ileri teknolojiyi sağlamayı taahhüt ediyor ve bu yükseltme acentelere ihtiyaç duydukları geniş bir menzili aralığı tek bir şarjla verecek ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + fifteen =