Kapat

En İyi 10 Tesla Elektrikli Elektrikli Araba Dönüşümleri

ABD’de 2010’dan beri, tek bir otomobil üreticisinden diğer elektrikli otomobil kombinasyonlarından daha fazla Tesla elektrikli araç satıldı. Bu nedenle, şirketin yüksek güçlü EV motorlarının sayısız satışı gerçekleşti. EV büyüsü yapmak için sadece Rich Rebuilds gibi ustaca araç üreticileri bekliyorlar.

Bu üç aşamalı bir işlemdir: motoru harap bir Tesla’dan çıkarın, uygun bir akü ile eşleştirin ve bir otomotiv klasiğine bırakın. Ya da belki bir kumul arabası ya da motorlu tekne.

En iyi 10 Tesla EV dönüşümünün geri sayımı için aşağıdakilere bir göz atın.

2011 Electric-RWB

4,000 pound feet tork düşünün. Bu, araba yapımcısı Dylan Coleman’tan StreetFighterLA’dan dönüştürülen elektrik Porsche’sinde vaat edilen bir güç. Geçen yıl 2018 SEMA satış sonrası otomobil fuarında giriş yaptı.

1949 Mercury EV Metruk

Yetenekli bir Los Angles merkezli otomatik restorasyon şirketi olan ICON, geçen yılki SEMA satış sonrası etkinliğinde de ortaya çıktı. Gearheads, 1949 Mercury coupe modeline hayran kaldı ancak 85 kilowatt saatlik Tesla pil paketini gördüklerinde çeneler düştü.

2006 Honda ModelS2000

Honda S2000, coveted giriş seviyesi bir parça ve tuner araba. Ancak sevimli roadster, André ailesi eline geçtikten sonra arkadan çekişli, kompakt bir canavara dönüştü. Aile, bir EV bayisi ve servis merkezi olan Quebec merkezli Véhicules Électriques’in sahibi ve işletmecisidir. Şirket içi teknisyenler bu projede satış sonrası Tesla bileşenlerinde uzmanlaşmış bir Kuzey Carolina firması olan 057 Technology’den Jason Hughes ile işbirliği yaptı . 

2017 Tesla-Kia Kobra

EPower Racing adlı bir yarış tutkunu ekibi, bir Cobra 427’de özel bir elektrikli güç aktarma alanına yer açmak için bir şasi ve döndürme kafesi tasarladı. Vancouver merkezli grup, tahrik için Tesla Model S85 motor kullandı. 310 kW (415 beygir gücü) olarak derecelendirildi ancak yarış etkinlikleri sırasında takım 200 kilowattlık bir güç kullanıyor.

2010 Audi-Tesla S5

New Jersey merkezli bir tamirci ve EV dönüştürücü olan Samuel Polyak, 2010 Audi S5’i dört tekerlekten çekişli bir Alman elektrikli sedanına dönüştürdü. Polyak, Audi’nin ön motor bölmesine sığması için Tesla tahrik ünitesini ve invertörü ayırdı. Quattro kurulumunu korumak için Polyak özel bir vites küçültme yarattı.

2016 Tesla Motorlu Sürat Teknesi

Texas merkezli bir savaşçı ve EV hayranı Scott Masterson, Tesla motorlu bir sürat teknesi oluşturmak için iki aşkını birleştirdi. Bir 2016 Bayliner 175 Bowrider aldı ve hemen 3 litrelik Mercruiser motorunu çıkardı – HPEVS üç fazlı, sızdırmaz deniz elektrik motoruyla değiştirdi.

1981 Teslonda Accord

1981 Honda Accord’un cesedini alıp Tesla Model S P85’in güç aktarıcılarıyla doldurduğunda ne olur? 

Beygir gücü 10 ila yaklaşık arasındadır. Motor, invertör ve alt şasi Model S’den geldi. Güç sağlamak için bir Chevy Volt pil takımı kullandı. İlham, Belosic’in lise hoopty’iydi, 1980’lerin başında hafif bir Honda sedan şimdi yaklaşık 2,7 saniyede saatte sıfırdan 60 mil hıza çıkabiliyor.

1979 Tesla-Porsche 911 Roadster

2017 yılında, İngiltere merkezli Electric Klasik Otomobiller, 1979 Porsche 911 E’nin temel restorasyonunu tamamladı. Klasik, Tesla Roadster’dan nakledilen 54 kWh’lık bir pil takımı sayesinde, elektrikle çalışmak üzere dönüştürüldü.

2018 Tesla Kum Kamyon Yarışçısı

Oluşturucu Don Swadley, Oceanside, California’daki bir elektrikli araç teknolojisi şirketi olan Stealth EV ile çalışarak kumul yarışçısını güçlendirdi. Şimdi enkaz 2015 Tesla Model S’nin elektrik motoruyla donatılmıştır.

TesFalia (2013’ten Günümüze)

Westfalia’nın cevabı ve EV meraklısı Otmar Ebenhoech, en az 2013’ten beri Tesla’nın desteklediği Vanagonlar üzerinde çalışıyor. Web sitesine ve YouTube kanalına gönderdiği en son yayınlara dayanarak, Ebenhoech, TesFalia ve The dahil olmak üzere birçok EV dönüşüm projesini denemeye devam ediyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir