Kapat

Jaguar Ömrünü Tamamlamış Araçlarda Geri Dönüşüm Planlıyor

Jaguar, I-Pace ile başlayan elektrikli araçlar sektöründe geri dönüşüm planları da yapmaya başladı. Firma araçlardaki alüminyumu geri dönüştürmek için çalışmalara ve yatırımlara başladı. Yapılan açıklamada;

“The process is currently being tested on early, pre-production Jaguar I-PACE prototypes which have had their batteries safely removed. These batteries enter into their own second-life process which Jaguar Land Rover is developing while the scrap from the vehicles is sorted into various materials using high-tech sensors by Axion. Once separated, the aluminium scrap is melted and reformed.”

Jaguar I-PACE: Jaguar Land Rover Aluminyum'a Ä°kinci Bir Hayat Veriyor

Üreticilerin aracı mümkün olduğunca geri dönüştürmek için çalıştıklarını görmek harika. Ek olarak bu durum, daha iyi verimlilik elde etmek için daha hafif olması gereken gelecekteki modellerde otomobillerde daha fazla alüminyum kullanımına yol açmaktadır.

Jaguar Land Rover’daki REALITY Proje Müdürü Gaëlle Guillaume şunları söyledi:

“İngiltere’de her yıl bir milyondan fazla araba eziliyor ve bu öncü proje bize bazılarına ikinci bir hayat vermek için gerçek bir fırsat sunuyor. Alüminyum, üretim sürecimizde değerli bir malzeme ve kilit bir bileşendir ve bu nedenle kullanımımızı mümkün olduğunca sorumlu tutmaya kendimizi adadık ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × one =