Kapat

Volkswagen Tip 2, Elektrikli Güç Aktarma Organı ile Tip 20’ye Çevrildi

Güçlendirilmiş klasik, Elektronik Araştırma Laboratuvarı’nın (ERL) 20 yılını kutlamaya yardımcı oluyor

İnsanlar modern EV aktarma organlarına sahip bir VW Tip 2 Otobüs satın alma seçeneğine sahiplerse, yeni ID Buzz’ı isterler mi? Bu, özellikle nostaljik insanlar arasında sonsuza dek sürecek bir tartışma ancak Volkswagen bunu başlatmak istemedi. En azından bilerek değil. Sadece şimdi İnovasyon ve Mühendislik Merkezi Kaliforniya (IECC) adlı eski Elektronik Araştırma Laboratuvarı’nın (ERL) 20 yılını kutlamak istedi. Ve bunu aynı zamanda Otobüs olarak da bilinen Tip 2’yi Tip 20 adı verilen bir elektrik kavramına çevirmek ile yaptı.

VW, Tip 2'yi EV Aktarma Organı ile Tip 20'ye çevirir

Tip 20, Volkswagen’in “üretken tasarım” olarak adlandırdığı bir yapıyla sunulan soğuk boya ve turuncu tekerleklerin dışında niyetlerini açıklamıyor. Aynı zamanda dikiz aynası desteklerinde ve iç kısımda direksiyon simidi ve arka koltuk desteklerinde bulunur. Anten köklerine benziyor ve stil açısından değil, geleneksel olanlara göre daha az ağırlığa sahip daha güçlü yapılar oluşturuyor.

VW, Tip 2'yi EV Aktarma Organı ile Tip 20'ye çevirir

Motor bölmesini kontrol ederken, bir EV önünde olduğunuzu fark edersiniz. Ve Tip 20, 10 kWh batarya paketi ile beslenen 120 hp ve 173 lb-ft elektrik motoru kullanıyor. Muhtemelen birkaç mil için yeterli, sadece basın ve etkinliklerde Tip 20’yi göstermek için bu batarya kapasitesi yeterli olacaktır.

VW, Tip 2'yi EV Aktarma Organı ile Tip 20'ye çevirir

Bu özel Tip 2, California’daki Silicon Valley’deki IECC ziyaretçisiyle buluşacak. Ancak bundan sonra, özellikle ABD’de gerçekleşecek olan büyük otomobil şovlarında görme şansımız olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir