Kapat

2019 Yılında Tesla Model 3 Satışları BMW’yi Solladı

Tesla Model 3, BMW’nin 2, 3, 4, 5, 7 ve 8 Serisinden daha fazla sattı.

Tesla, elektrikli araç sektörüne öncülük eden bir firma konumunda. Satış rakamları bakımından da bunu kanıtlıyor. Son olarak yeni pickup modeli olan Tesla Cybertruck tanıtımı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Firma satışları bakımından bir hayli iyi durumda diyebiliriz. Özellikle Model 3 satışları piyasadaki birçok firmanın modellerinden daha fazla satıyor. Tek başına birçok premium markadan daha fazla satış gerçekleştirdi.

Ocak ve Kasım ayları arasında Tesla firması toplamda 127.836 adet model 3 satışı gerçekleştirdi. Model 3 satışlarının Amerika’daki BMW 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8 Serisi modellerinin toplamından fazla sattığını söylemek mümkün. BMW’nin paylaştığı rakamlara göre firma bu modellerden sene içerisinde toplamda 116.073 adet satabilmiş.

Bu başarı daha ne kadar devam edecek ? Bunu öğrenmek için BMW’nin elindeki kozları ve 2020 yılını beklememiz gerekecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × one =