Kapat
Elektrikli Araç Satış 41 0

2020 Honda Clarity PHEV Ne Zaman Satışa Çıkacak ?

Plug-in elektrikli otomobil severler için en çok tercih edilen araçlardan biri.

Elektrikli otomobil kullanmak isteyen bazı insanlar henüz tereddüt içindeler. Bu tereddütü aşmak için ise ara segment olan plug-in hibrit otomobil denemek istiyorlar. İçten yanmalı motorlu araçlardan elektrikli araçlara geçişte ilk adım olan hibrit araçlar pazarında en çok tercih edilen modellerden biri de Honda Clarity’dir.

Plug-in elektrikli otomobiller genelde düşük elektrikli menzilleri ile bilinir. Özellikle de kış aylarında menzil iyice düşer ve 20 km’ye kadar ancak elektrikli menzil kullanırsınız. Honda ise buna bir çözüm buldu ve Clarity üzerinde yeni teknolojisini test etti.

Honda Clarity artık kullanıcılara kış aylarında bile 60 km’lik bir menzil olanağı sağlıyor. Daha uzun elektrikli menzil ile daha fazla elektrikli otomobil sürüş keyfi yaşayıp bataryalı elektrikli otomobile geçme vaktini daha net belirleyeceksiniz.

Honda bu yeni plug-in aracı için 33.400 $ ‘dan başlayan bir fiyat belirledi. Eğer teşvik sağlayan bir ülkede yaşıyorsanız 7500 dolara kadar teşviklerden faydalanıp bu araca sahip olabilirsiniz. Honda Clarity PHEV artık bayilerde sizi bekliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir