Kapat
Elektrikli Araç Satış 122 0

ABD Plug-In Elektrikli Otomobil Satışları Mart 2019

Mart ayında, ABD’deki plug in hibirt elektrikli otomobil satışları bir önceki yıla göre çok fazla arttı .

Toplam hacim , bir yıl öncesine göre ~ % 4.5 artarak  27.587 civarındadır . Pazar payı yaklaşık % 1,8’e yükseldi (bir yıl önceki% 1,6’da kalmıştı).

Bu sonucun neredeyse %70’i elektrikli araç satışıdır.

Yavaş geçen ocak ve şubat aylarından sonra mart ayında biraz daha hızlı bir yükseliş gerçekleşti. Lider pozisyonunda değişiklik olmadı 10,175 adet satış ile tahmin edilen Tesla Model 3 en çok satan model oldu ve daha uygun fiyatlı Standard Plus sürümü sayesinde satış rakamları hızla artmaktadır.

Mart ayında, satış rakamları  tekrar Tesla Model 3’ün hızlı ilerlemesini göstermektedir. Kümülatif satışları karşılaştırırken net bir şekilde 1. sırada (164.000’e yakın).

Source: insideevs

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four − one =