Kapat
Elektrikli Araç Satış 42 0

ABD’de Jaguar I-PACE Satışları Yeni Düşük

Ağustos ayında satılan 160 I-PACE, Jaguar markası için bile uygun bir model haline getiriyor.

Ağustos ayında Jaguar, ABD’de I-PACE satışlarındaki düşüşün yeni bir aylık düşüşle (Ekim 2018’den başlayarak) yalnızca 160 adet birime gerilediğini belirtti.

Tasarımı için çok fazla ödül alan ve son zamanlarda önemli indirimlerle sunulan 2019 Yılın Dünya Otomobilleri için beklentilerin altında kalıyor.

Jaguar I-PACE, “2019 Yılın Dünya Otomobilleri Ödülü seçildikten ve benzeri görülmemiş bir başarı ile Dünya Otomobil Tasarımı ve Dünya Yeşil Otomobil başlıklarını kazanan Jaguar I-PACE, 160 adet araç sattı.”

Öte yandan, I-PACE, en düşük seviyede olsa bile, toplam Jaguar hacminin % 7,5’ini elinde bulunduruyor ve bu da sonucun daha iyi görünmesini sağlıyor.

Jaguar markasının kendisi de Ağustos ayında küçüldü -% 14 ile 2.128 adet arasında, bu daha derin bir sorun olduğunu gösteriyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir