Kapat
Elektrikli Araç Satış 114 0

ABD’de Volkswagen e-Golf Satışları Yükselmeye Başladı

Tüm zamanlardan daha fazla alıcı geliyor.

ABD piyasasını Tesla’nın ve GM’nin yönetmesi ile birlikte bu topraklara diğer firmalar da girmek için can atıyor. Volkswagen firması da e-Golf segmenti ile ABD pazarına giren firmalardan birisi.

2018 yılında üretimine başlanan elektrikli otomobilin ABD pazarında işler istediği gibi gitmedi ancak son zamanlarda satışlarda bir düzelme mevcut. 10 ay boyunca toplamda 4.233 adet e-Golf satıldı. Aylık bazda incelendiğinde Ağustos ayında 689 adet ve Ekim ayında 637 adet satış gerçekleşti. Bu iki satış ayı tüm zamanları 1. ve 2.olarak tamamladı.

e-Golf ABD piyasasında en yakın rahip olarak Nissan Leaf modeli ile kapışıyor. Aşağıdaki tabloda ise e-Golf satışlarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.


Kaynak: insideevs.com

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir