Kapat
Elektrikli Araç Satış 60 0

Ağustos 2019’da, BMW Grup Plug-in Elektrikli Otomobil Satışları % 7 Düştü

BMW Group, 500,000’inci elektrikli otomobilini 2019 yılının sonuna kadar satmayı bekliyor. Gelecek aylarda satışların artmasını sağlayacak.

Ağustos, BMW Grup’un ( BMW ve MINI markaları) elektrikli otomobil satışlarında düşüşe geçtiği bir ay oldu ancak büyümenin hemen şimdi başlaması bekleniyor.

Geçen ay, satışlar bir yıl öncesine göre % 7 daha az olan 10.857 adet tutarındaydı. Olumlu işaret, eklentilerin toplam hacminin % 6’sını almasıdır – bu yılın en yüksek seviyesi. Yıl için toplam satışlar 80.526 adet (% 3.0 düşüş) düzeyinde gerçekleşti.

Umarım, yenilenen BMW 330e ( buradaki teknik özelliklere bakınız ) piyasaya girdiği için sonuçlar bundan sonra iyileşecektir ve yakında diğer yeni / yenilenmiş eklentiler – özellikle BMW X5 xDrive45e tarafından takip edilmelidir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir