Kapat
Elektrikli Araç Satış 43 0

Ağustos ayında İngiliz Elektrikli Otomobil Pazarında Tesla Model 3 Satışları Parladı

Sağdan direksiyonlu Tesla Model 3‘ün hacimli teslimatı, toplam satışlarda 3. sırayı aldı.

Ağustos ayında, İngiltere’de fişli elektrikli otomobil satışları için en ilginç aylardan biri olduğu ve  birkaç şey olduğu ortaya çıktı.

Her şeyden önce, tüm yeni elektrikli otomobil kayıtları, yıllık bazda % 378 büyüme ile gerçekleşti ! Spektrumun diğer ucunda, plug-in hibrid satışları bir önceki yıla göre yaklaşık % 72 azaldı !

Sonuç olarak, genel plug-in araç kayıtları, % 4.6 gibi düşük bir büyüme oranı ile 4.054 adet olarak gerçekleşti. Genel araba pazarına kıyasla (% 1,6 oranında azalan), daha yüksek büyüme fırsatından yararlanılmamasına rağmen pazar payı % 4.38 olan tüm zamanların rekoruna yükseldi.

  • BEV: 3,147 adet (önceki yıla göre % 377,5 artış)
  • PHEV’ler: 907 (yıllık bazda % 71,8 düşüş)
  • Toplam: 4,054 (yıl başına % 4,6), % 4,38 pazar payında

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir