Kapat
Elektrikli Araç Satış 93 0

Almanya Artık Avrupa’daki En Büyük Plug-in Elektrikli Otomobil Pazarıdır

Almanya, 30.000’den fazla yeni binek otomobil tipi elektrikli otomobil satışıyla (Ocak-Nisan), Avrupa’nın 1 numaralı pazarı.

Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA) verilerine göre bu yılın ilk üç ayında, yolcu için en büyük pazarda plug-in otomobillerde Avrupa’da oldu Norveç Almanya’yı yakından takip ediyor.

Sektör analisti Matthias Schmidt ( schmidtmatthias.de ) tarafından derlenen nisan ayına ilişkin satış verileri, Almanya’da belirtilen ilk konumda ve şu anda en yüksek sayıda yeni plug-in araç tescilinde bir değişiklik olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte Norveç, elektrikli otomobiller için en üst pazar olmaya devam ediyor – uzun süredir büyük Alman pazarının BEV’ler için de büyük bir büyüme gösterdiğine inanmıyoruz.

İşte yılın ilk dört ayı için rakamlar:

  • Almanya – 30.000’den fazla
  • Norveç – 30.000’den az
  • Fransa – 20.000’den az
  • İngiltere – yaklaşık 18.000
  • Hollanda – yaklaşık 12.500
  • İsveç – yaklaşık 12.500

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir