Kapat
Elektrikli Araç Satış 260 0

Almanya’da Plug-in Otomobil Pazarı Payı Eylül Ayında Neredeyse % 4’e Ulaştı

Eylül ayında Almanya’da kayıtlı 25 yeni otomobilden neredeyse biri plug-in oldu.

Almanya’da plug-in elektrikli otomobil satışları Eylül ayında iki katına çıktı ve hem elektrikli hem de plug-in hibrit segmentler 9.452 adet satışla büyümeye devam etti.

Plug-in hibritler 3,572 adetlik satış ile tüm zamanların rekorunu bile kurmayı başardı ! Piyasadaki pek çok yeni PHEV ile birlikte daha sonradan daha erken ayarlanmış satışların olacağı bir sır değil.

Geçen ayın genel pazar payı % 3.86’lık rekor seviyedeydi ve bu, Mart ayında bir önceki % 2.8 pazar payına göre büyük bir sıçrama!

  • Bataryalı Elektrikli Otomobiller: 5.880 adet -.% 2.40 pazar payına sahip ve yıldan yıla % 149 artış
  • PHEV’ler: 3.572 adet -%1.49 pazar payına sahip ve yıldan yıla %51 arttı

Almanya’da elektrikli otomobil satış rakamları – Eylül 2019

Model / marka satışı:

Eylül, elbette birçok Avrupa ülkesinde tescil dalgalanmasına yol açan bir aylık Tesla Model 3 teslimatıydı. Almanya’da 1,516 adet yeni kayıt Tesla’yı lider konuma getirdi.

Kaynak: insideevs.com

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − seven =