Kapat
Elektrikli Araç Satış 155 0

Audi E-Tron Satışları Mayıs 2019’da ABD’de Zirvede

Mayıs ayında yapılan Audi e-tron satışları, tüm Audi satışlarının %4,5’i olan 856 adet oldu. Ayda 1.000+ için bir şans var mı?

Mayıs ayında Audi, ABD’deki 856 adet e-tron satışını kaydetti; bu, ilk teslimatta (Nisan ayında 253 adet satış) özellikle 1.375 adet Tesla Model X’e kıyasla oldukça önemli.

Audi’nin toplam satış hacmi, bir önceki yıla göre % 2,2 oranında azalarak 18,892 adete düşerken, e-tron % 4,5’lik bir paya sahiptir. Bu arada, giden plug-in hibrid Audi A3 Sportback e-tron satışlara çok fazla destek olamadı.

Ayrıca tamamen yeni bir elektrik modeline sahip olmanın, Audi’nin geçtiğimiz ay satışların % 6’dan daha az düşmesinden kaçmasına izin verdiğini söyleyebiliriz.

Şu anda, e-tron için satış potansiyelini tahmin etmeye çalışmak için henüz çok erken; çünkü Audi muhtemelen dünya genelinde gerçekleşecek büyük bir sipariş birikimine sahipken, aynı zamanda kısıtlı üretim kapasitesiyle karşı karşıya.

Alman üretici, e-tronun doğru segmentte doğru boyutta olduğunu söylüyor – gerçek orta boy SUV, Q5’ten daha büyük ve yalnızca Q8’den biraz daha küçük.

Audi e-tron

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir