Kapat

Avrupa’da 195.000’den Fazla Plug-in Otomobil Satıldı

Batı Avrupa’nın en iyi ülkelerinden oluşan satış grafiği, Almanya’nın artan avantajını ve BEV’lerin PHEV’lere oranlarını ortaya koyuyor.

Almanya plug-in elektrikli otomobil satışlarında 40.000 adet satış rakamı ile çok güçlü göründü. Daha sonra Norveç 35.000 adet ile ikinci sıraya yerleşti. Büyük ek büyüme potansiyeli ile liderliği üstlendiğinden beri Almanya’nın 1 numara kalacağını varsayıyoruz.

Endüstri analisti Matthias Schmidt ( schmidtmatthias.de ) tarafından derlenen en son kayıt verileri, iki ülkenin – Fransa (22.500 civarında) ve  İngiltere (22.000 civarında) arasında üçüncü sırada olduklarını ortaya koymaktadır. Benzer şekilde, Hollanda ve İsveç beşinci sıra (her ikisi de 15.000’in üzerinde) için yarışıyor.

Bu yıl şu ana kadar Batı Avrupa’da kayıtlı 195.700 plug-in binek araçtan % 64.9’u tamamen elektrikli, % 35.1’i de taklit hibritlerdi. PHEV’ler İngiltere, İsveç, Finlandiya ve Belçika’daki BEV’lerden daha iyi satış yapıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 2 =