Kapat
Elektrikli Araç Satış 161 0

Avustralya’da 1000’den Fazla Tesla Model 3’ün Eylül ayında Satıldığı Bildirildi

Tesla Model 3 satışları geçen ay muhtemelen en azından 1.200’dü, bu yeni zamanların en yeni EV rekoru oldu.

Avustralya’dan Eylül 2019’un ilk satış raporlarına göre Tesla Model 3 birkaç hafta önce  piyasaya sürülmesinden bu yana büyük bir sıçrama yaptı.

Geçen ay yapılan Model 3 teslimatları için resmi olmayan tahminler 1.200 adet idi ancak bazıları 1.500 adet civarında olabileceğini düşünüyor.

Tesla’nın ilk üç kargo gemisinde 2.400 Model 3’ten fazla teslimat yaptığı bildirildi. İlk talebin henüz karşılanmadığını ve 2019’un sonuna kadar mükemmel sonuçların devam edeceğini varsayıyoruz.

Sosyal medya Tesla teslimat kadrosunu teslimler konusunda teklif veren müşterilerin, Brisbane’de günde 70’e, Sydney’de beş günde 400’de ve uzun hafta sonları Melbourne’da da benzer sayılarda bulunduğunu söyleyen yazılarla dolu.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir