Kapat

Batı Avrupada Her 50 Otomobilden Biri Elektrikli

Son 12 ayın ortalaması % 2’ye ulaştı. BEV satışları tekrar ikiye katlanırsa, önümüzdeki yaz % 4, belki % 5 olacak.

Batı Avrupa’daki tüm elektrikli otomobil satışlarının bu yılki önemli oranda artması, pazar payındaki artışa karşılık geldi.

Endüstri analisti Matthias Schmidt’e ( schmidtmatthias.de ) göre, tüm elektrikli otomobil satışlarının 12 aylık haddeleme ortalaması Temmuz ayında % 2’ye ulaştı, bu da her 50 yeni binek otomobilden birinin elektrikli olduğu anlamına geliyor.

“Kilometre taşı anı: Batı Avrupa’nın 12 aylık haddeleme toplamı saf elektrikli otomobil kayıtları şimdi yeni bir rapora göre bölgedeki toplam yeni otomobil kayıtlarının % 2’sini oluşturuyor.”

Tesla Model 3’ün hacimli teslimatlarının en yoğun olduğu aylarda, pazar payına üç kez ulaşıldı ve bir kez % 2.5 pazar payını aştı.

2020 yılının en az % 3-4 oranında bir yol açacağını tahmin ediyoruz, çünkü ana akım segmentinden bazıları da dahil olmak üzere üretime giren birçok yeni BEV modeli var.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − 1 =