Kapat
Elektrikli Araç Satış 25 0

BYD Latin Amerika’da 1000’den Fazla Otobüs Sattı

Çinli BYD firması otobüs pazarının % 71’ini elinde bulunduruyor.

Çin piyasasında genel bir satış azalması yaşanırken BYD firması Çin dışında satışlarını artırmaya devam ediyor. Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’daki otobüs satışlarını genişletti ve pazar hakimiyetini sağlamaya başladı.

Latin Amerika’da 1.035 adet elektrikli otobüs satışı ile bu pazarın % 71 oranına hakim oldu. Toplamda ise 1462 adet elektrikli otobüs Latin Amerika’da hizmet vermeye devam etmektedir.

Latin Amerika’da ise en büyük pazar Kolombiya’ya ait. Toplamda 443 adet elektrikli otobüs satışı gerçekleşti. Şili’ye ise 285 adet gerçekleşti. Tüm bu araçların muazzam çevresel ve sağlık yararları sağlaması bekleniyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir