Kapat
Elektrikli Araç Satış 100 0

Chevy Bolt EV Güney Kore Pazarına Dönüyor

Elektrikli hatchback geri döndü, Mart 2018’den bu yana satışları % 300 yükseldi.

Daha önce Chevy pazarında düşüşlerin yaşanacağı bilgisi kullanıcılara sunulmuştu. Zaman geçtikçe bu bilginin gerçek olduğu anlaşıldı ve Chevy Bolt EV satışları git gide azaldı. Bunun sebeplerinden en önemlisi Chevy firmasının dış pazara açılamaması oldu.

2019 yılı ile birlikte satışlarda bir artış meydana geldi ve Chevy Bolt EV satışları geçen yılın mart ayından bugüne kadar %300 oranında artış sağladı

Chevy Bolt EV satışları ile ilgili yapılan açıklamaları sizlere sunuyoruz.

ABD ve Chevrolet Bolt EV’ye olan küresel talep 2018’de oldukça güçlüydü, küresel satışların ikinci çeyrekte yıllık bazda yüzde 35, ilk yarıda ise yüzde 40’tan fazla olduğu tahmin ediliyor. Buna karşılık GM, dördüncü çeyrek üretimini ilk üç çeyrek ortalamasına göre yüzde 20’den fazla artırıyor.

McNeil, “Chevrolet Bolt EV’ye olan talep, özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Güney Kore’de, üretimi geride bıraktı” dedi. Yeniden gelen siparişler ile üretim süreci hızlandı ve küresel piyasada sıfır emisyonlu araç üretme politikasını canlandırdı.

Chevy Bolt EV

2019 yılına da yavaş bir artışla başlayan Chevy Bolt EV, marka için bir amiral gemisi konumundadır.

GM Kore
Chevrolet Bolt EVs - Her ay daha fazla ABD yolu buluyor!

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − twelve =