Kapat
Elektrikli Araç Satış 86 0

Chevy Volt ve Bolt EA Satışları: 1. Çeyrek Toplam ve Mart Ayları

Chevy firması satış rakamları ile ilgili artık her ay rapor vermemektedir. 3 ayda bir güncellenen raporlara istinaden ancak tahmin yolu ile satış rakamları tespit edilebiliyor. 2019 yılının ilk çeyreğinde Chevy Volt ve Bolt satışları rakiplerine göre düşük kaldı. 2018 yılında daha hızlı şekilde piyasaya giren firma 2019 ilk çeyreğinde hızını düşürdü fakat yine de azımsanmayacak kadar fazla elektrikli araç satışı gerçekleştirdi.

GM’in üç aylık resmi satış raporuna göre, 2019’un ilk çeyreğinde ABD’de 4.316 Bolt EA ve 2.520 Volt teslim etti .

Her iki model de, geçen ay ocak ve şubat aylarına göre iyi bir artış kaydetti. Mart ayında Chevrolet’in 2.166  Bolt EA ve 1.230  Volt sattığını tahmin ediyoruz .

2018 yılı ile karşılaştırıldığı zaman Volt önümüzdeki aylarda satış bakımından azalacaktır. Volt’un kadrodan çıkarılması büyük olasılıkla 2019 için Bolt satışlarında bir iyileşmeye yol açacak. Ancak, Nisan ile birlikte GM’in federal vergi kredisindeki indirimi geliyor . Dürüst olmak gerekirse, ABD’deki Bolt’un gelecekteki satış performansını tahmin etmek zor.

Chevrolet Bolt EVs - Her ay daha fazla ABD yolu buluyor!

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + 12 =