Kapat
Elektrikli Araç Satış 33 0

Chevy Volt ve Bolt EV Üç Aylık Satış ve Haziran Patlamaları

General Motors artık Tesla’ya benzer üç aylık raporlar lehine aylık satış raporları vermediğinden aylık Chevy Bolt EV ve Chevy Volt teslimat numaraları tahmin ediliyor. Her üç ayda bir, Chevrolet satış rakamlarını yayınlayacak. Daha sonra bu sonucu kendi tahminlerimizle karşılaştırırız ve beklediğimiz gibi aynı hizada olmazlarsa, gerekli düzeltmeleri yaparız.

Chevrolet, 2019 yılının ikinci çeyreğinde benzersiz bir durumdaydı. 1 Nisan’dan bu yana, General Motors alıcıları federal EV vergi kredisinin yalnızca % 50’sine erişebildi. Bu, Chevy EV’ler için mevcut teşvik miktarını 7.500 Dolardan 3.750 Dolara düşürdü. 

Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında kesinlikle satış çok azdı çünkü birçok satış muhtemelen son çeyreğe kaydırıldı.. Yine de, bu çeyrek Chevy Bolt EV beklentilerimizi aştı. 2018 yılının ikinci çeyreğinden sayıları mahvetmemiş olsa bile, bir kazanmanın olduğunu düşünüyoruz.

Volt satışları yavaşlamaya devam ediyor ama bu sürpriz değil. Volt üretimi birkaç ay önce sona erdikten yıllar sonra stoklar ilk defa yaklaşık 1.000 birime düştü.

  • Resmi numaralarımız olduğuna göre, Chevrolet 2019 yılının ikinci çeyreğinde 3.965 Bolt EV ve 1.146 Volt sattıklarını açıkladı.
  • Envanter takibimize dayanarak, Chevy’nin Haziran ayında 1.659 Bolt EV ve 333 Volt verdiğini tahmin ediyoruz .

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »