Kapat
Elektrikli Araç Satış 117 0

Çin’de Tesla Model Y Üretimi 6 Ay Önce Başlayabilir

Parçaların tedarik süresi hızlandı

Tesla Cybertruck üretimi 2021 sonlarında başlayacak. Tesla Model Y için de 6 ay öncesinde başlayacak olarak biliyorduk ancak alınan bilgilere göre bu daha da erken olabilir.

Ekonomik Daily News, Tesla parça tedarikçileri ile konuşma yaptı. Konuşma sonunda Çin’de üretilecek olan Tesla Model Y segmentinin 6 ay daha öne çekilebileceği anlaşıldı. Tedarikçilerin hızlı davranması buna etken oldu.

Tesla Model Y için oluşturulan tedarikçiler BizLink-KY, Lianjia ve Heda’dır. Bunlar yerel tedarikçidir. Lianjia, Model 3 için arka lambalar sağlayan firmadır. Model Y içinde bu tedarikçi ile devam edilecek.

BizLink kablo demetlerini, kabloları ve telleri tedarik ediyor. Heda’ya gelince görünüşe göre Hong Kong Heda Co. ve Tesla’ya ne sattığı hakkında hiçbir fikrimiz yok.

Tesla Model Y bakalım bahsedildiği gibi erkenden müşterilere sunulacak mı?

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir