Kapat
Elektrikli Araç Satış 104 0

Elon Musk Tesla’nın Global Lojistiği Üzerinde Çalışarak Hedefe Odaklanmaya Devam Ediyor

Elon Musk, 48. doğum gününde bile Tesla’nın global lojistiği üzerinde çalışarak hedefe odaklanmaya devam ediyor.

Bloomberg’e göre, Tesla’nın CEO’su Elon Musk, çalışanlara dahili bir not yazdı ve şirketin her zaman üç ayda bir teslimat kaydı yapmaları gerektiğini bildirdi.

Musk, çalışanlarına Salı günü bir e-posta göndererek, “Bu çeyrekte araç teslimatlarımızla ilgili birçok spekülasyon var” dedi. “Gerçek şu ki, tüm zamanların rekorunu kırma yolundayız ancak çok yakın olacak. Eğer dışarı çıkarsak, kesinlikle yapabiliriz! ”

“Kayıt yapmak için zaten yeterli araç siparişimiz var ancak doğru arabalar henüz doğru yerlerde değil. Lojistik ve nihai teslimat son derece önemlidir ayrıca yerel olarak mevcut olan ancak bu varyantı sipariş eden kişilere çeyrek ayın sonundan önce ulaşamayan araç varyantlarına olan talebi bulmak ”dedi.

Musk’un e-postası, teslimatların bir teslimat darboğazı tarafından engellendiği spekülasyonundan sonra geliyor.

Yeni bir rekor kırmak için Tesla’nın 2. çeyrekte yaklaşık 91.000 araba teslim etmesi gerekiyor. Sonuç, Tesla’nın talebin güçlü olup olmadığı hakkında sorgulanması ve karlılığın satış hacmi ile yüksek olması nedeniyle sorgulanması çok önemlidir.

Elon Musk, 48. yaş gününde bile küresel lojistik üzerine çalışan hedefe odaklanmış olarak kalıyor.

Bloomberg’in raporunda ayrı bir konu, Tesla’nın 2016 yılında şirkete katılan (Audi’den) üretim şefi Peter Hochholdinger’in ayrılmasıdır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir