Kapat
Elektrikli Araç Satış 227 0

Eylül 2019’da Çin’deki NIO EV Satışı % 14 Arttı

Ekim ayında teklif, ES6 ve ES8 modelleri için yeni bir 84 kWh pil seçeneği ile güçlendirilecektir.

Eylül ayında NIO, Çin’deki elektrikli otomobil satışlarını hafifçe artırmayı başardı ancak yıllık % 14’lük büyüme oranı nispeten düşüktü.

Toplamda,  bu yıl şu ana kadarki en iyi sonuç olan 2.019 adet otomobil teslim edildi (ES8’in çökmesine rağmen):

  • ES6: 1,726 adet (yeni)
  • ES8: 293 adet (% 83 oranında)

NIO, Eylül ayından bu yana sipariş birikiminin hızlandığını ve bunun da daha iyi sonuçlar alınacağını belirtti.

Daha fazla araba satmak için şirket ES6’nın giriş seviyesi versiyonunun fiyatını düşürdü ve Ekim ayında ES6 ve ES8 için yeni bir 84 kWh pil paketi seçeneği sunacak (şimdiye kadar sadece 70 kWh pil vardı).

ES6 ve daha büyük pil takımının NIO’nun 2018’den Kasım / Aralık’taki satış sonuçlarını geçmesine izin verip vermeyeceğini yalnızca zaman gösterecek.

NIO’nun kurucusu, başkanı ve icra kurulu başkanı William Li şunları söyledi:

“ES6 ürünümüzün üretimi ve teslimatları Haziran ayındaki ilk lansmanından sonra artmaya devam ettiğinden üçüncü çeyrek teslimatları rehberlik yelpazemizin üstünü aştı. Özellikle Eylül ayı teslimatları, Çin’in ulusal bayram gününün ilerisindeki hızlandırılmış sevkiyatlardan olumlu yönde etkilendi. Teslimat rakamlarımızdaki sağlam sıralı iyileşmeye ek olarak, Eylül ayından bu yana daha geniş bir satış ağı tarafından desteklenen sipariş birikimimizin büyümesini hızlandırdık.   

“Olumsuz ekonomik koşullarla ve otomotiv endüstrisi eğilimleriyle karşı karşıya olduğumuz için, üstün ürünler ve mükemmel hizmetler taahhüt ederek ilerliyoruz. Eylül ayının sonunda ES6 standart versiyonunu daha rekabetçi perakende fiyatlarla sunmaya başladık. Ayrıca NEDC sürüş menzilini sırasıyla 510 km ve 430 km’ye çıkaran 84 kWh pil paketi ile ES6 ve ES8’in ekim ayında teslimatlara başlayacağız. Siparişlerimizi ve teslimatları hızlandırmak, ileriye gitmek amacıyla tekliflerimizi daha da iyileştirmeyi planlıyoruz ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir