Kapat

Güney Kore’de Kalabalıklar Tesla Model 3’ü Görmeye Geldi

Tesla, başka bir pazarda “talep sorunu” yaşıyor. Model 3’e bakmak için Güney Kore’deki mağazada uzun kuyruklar görüldü.

Güney Kore’den gelen bazı haberlere göre, yeni başlatılan Tesla Model 3, potansiyel müşteriler arasında büyük ilgi görüyor. Twitter kullanıcısı Tae Koan, Ko mağazalara uzun kuyrukların fotoğraflarını gönderdi.

Kısmen, yeni otomobilin yenilikçiliği ve genel olarak Tesla markasının şöhretiyle ilgili olabilir ancak diğer ana faktörün, fiyatı etkili bir şekilde 27.000 $ ‘ın altına düşürdüğü bildirilen sübvansiyonlar sayesinde artık alınabilir.

Bu noktada Tesla, Tesla performansı ve düşük sürüş maliyetiyle (elektrik ve yakıtı karşılaştırarak) birleştiren daha yaygın segmenti yakalamakta oldukça işe yarayabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + nineteen =