Kapat
Elektrikli Araç Satış 64 0

Haziran 2019’da, BMW Group Plug-in EV Otomobil Satışları % 15 Azaldı

BMW, elektrifikasyon konusunda bahis yapıyor ancak yeni modeller piyasaya çıkana kadar, satışlar muhtemelen düşmeye devam edecek.

BMW Group’un ( BMW ve MINI marka) Haziran ayında genel otomobil satışları arttı ama plug-in segmenti Yeni / iyileştirilen modeller için bekleyen, geri çekilme içindedir.

Alman üretici satışların rekor bir hızda gerçekleştiği bir yıl öncesine göre % 15.4 daha az olan 11.684 adet satış olduğunu bildirdi. Ayrıca, toplam hacminin tamamlama payı % 4,9’a düşmüştür.

2019 yılının altı ayından sonra, satışlar bir önceki yıla göre % 1.8 düşerek 59.593 adet olarak gerçekleşti. Düşme eğiliminin tersi yılın ikinci yarısında gerçekleşmeli.

İşte BMW tarafından sağlanan birkaç olumlu olay:

  • BMW i3 satışları ilk yarıda yıllık bazda % 21,2 arttı
  • BMW i (i3 ve i8) satışları, ilk çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre % 22 arttı
  • BMW 530e iPerformance, ilk çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre % 43,4 arttı
  • MINI Cooper SE Countryman ALL4 satışları, ilk çeyrekte H1’de yıllık bazda % 55,8 arttı

“Haziran, BMW Group elektrikli araçlar için heyecan verici bir aydı, şirketin 2023 yılına kadar piyasada 25 elektrikli modele sahip olacağı ve tam iki yıl önceden planlanacağını duyurdu. Bunların yarısından fazlası tamamen elektrikli olacak. Geleceğe odaklanan #NEXTGen etkinliği, 2021’de, BMW Group elektrikli araç satışlarının 2019’da iki katına çıkacağı tahmin edildi. BMW i satışları, yılın ilk yarısında % 22.0 artarak makul bir noktaya geldi, aynı dönemde % 21,2 artarak BMW 5 Serisi plug-in hibrit modellerin satışları ilk yarı yılda % 43,4 artarken, hibrit MINI Cooper SE Countryman ALL4 * teslimatları % 55,8 arttı .”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir