Kapat
Elektrikli Araç Satış 129 0

İlk Seri Üretilen NIO ES6 Hattan Çıktı

İkinci NIO SUV’un müşteri teslimatı Haziran ayında başlayacak

NIO, daha büyük 7 koltuklu NIO ES8’e katılan beş koltuklu NIO ES6’nın tamamen elektrikli olan ikinci otomobilinin üretimine resmen başladı.

NIO otomobilleri, Çin’in Hefei’deki JAC NIO Gelişmiş Üretim Merkezi’nde üretiliyor ve şirketin kendi üretim tesisi olmadığı için Şanghay’da bir tane inşa etme planını hurdaya çıkardı.

İlk ES6 üretim hattını şimdiden devraldı ve Haziran ayının ikinci yarısından itibaren ön sipariş verilmiş araçların müşteri teslimatına başlayacak.

NIO ES6 üretimi

“Bosch, Continental, Novelis, ABB, Magneti Marelli, BASF ve diğer 300 NIO ortağından yöneticiler ve temsilciler, ilk ES6 üretim modelinin çizgiden çıkmasına tanıklık etmek için hazır bulundular.”

Yanfeng Automotive Interiors CEO’su Steve Meszaros şöyle dedi:

“NIO kadar yenilikçi bir şirketle işbirliği yapma fırsatı bulduğumuz için çok heyecanlıyız. NIO ve JAC tarafından ortaklaşa oluşturulan ES6, birinci sınıf araştırma ve geliştirme ve yüksek üretim kalitesinin yanı sıra etkileyici bir sürüş ve sürüş deneyimine sahiptir. NIO’nun devam eden gelişimini desteklemekten gurur duyuyoruz ve gelecekte daha da başarılı olmalarını diliyoruz ”dedi.

NIO Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su William Li, şirketin ortaklarına minnettar olduğunu söyledi:

“Tüm gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. NIO’nun tedarik zinciri ağı her gün olgunlaşmaya devam ediyor ve ES6, NIO ve tüm harika ortaklarımızın ortak çabalarının meyvesi. ”

NIO ES6 üretimi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir