Kapat
Elektrikli Araç Satış 70 0

Kaliforniya’da Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobil Satışları 2019 Yılının İlk Çeyreğinde %13 Arttı

Elektrikli arabalar Kaliforniya’daki en büyük 7. yabancı ihracat kategorisi haline geldi

Kar amacı gütmeyen kuruluş olan Veloz, California’daki plug-in elektrikli otomobil satışlarının 2019 yılının ilk çeyreğinde bir yıl öncesine göre %13 oranında arttığını ve  30.745 adede ulaştığını tahmin ediyor . Aynı zamanda ABD’nin toplam satışının neredeyse yarısıdır (62,317 adet).

Diğer bir olumlu haber ise satışların bu yılın her ayında artması ve Mart ayında 13.736 adede ulaşması .

Ancak gerçek şu ki, büyüme hızı bu yıl azaldı (2018 – 2017 yıllarının tamamında % 84) en yüksek hacimli model olarak – “Tesla Model 3” satışlarda yavaşladı.

“Kaliforniya, dünyanın en büyük 5. ekonomisi ve elektrikli otomobiller için devletin ihracat kategorisine göre 7. en büyük dış ihracat kategorisidir (uçak, endüstriyel ekipman, elmas, ağ ekipmanı, entegre devreler ve bademden sonra).”

Veloz Genel Müdürü Josh Boone şunları söyledi:

“Büyüyen bir elektrikli otomobil pazarı ve tüketici seçiminde genişleme görmeye devam ediyoruz. Üyelerimiz daha fazla elektrik marka ve model, daha uzun menzil ve daha fazla şarj istasyonu ile tüketici talebine cevap veriyor. ”

“Birçok Kaliforniyalı insan, elektrikli otomobillerin faydalarından habersiz. Bu yüzden Veloz, halkın bilinçlendirilmesi, elektrikli araçların anlaşılması ve dikkate alınması konusuna odaklandı. ”

Eklenti Kaliforniya’da elektrikli otomobil satışları – Mart 2019

Kaynak: Veloz

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − 15 =