Kapat
Elektrikli Araç Satış 89 0

Kia: Avrupa’da Satılan Yedi Kia Otomobilinden Biri Elektrikli Aktarma Organları ile Güçlendirdi

Kia, Avrupa’da şimdiye kadarki en iyi ilk çeyreği ile karşı karşıya!!

Kia, Avrupa’da büyümeyi sürdürmeyi ilk çeyrekte %0,6’lık satış artışı ile 132,174’e ve %3,2’lik biraz daha yüksek pazar payına ulaştı. Güney Koreli marka, Avrupa’daki otomobillerinin  yaklaşık 1 / 7’sini hibrit, plug-in hibrit veya tamamen elektrikli güç aktarıcıları ile satarak elektrifikasyon çabalarını sürekli olarak genişletiyor .

Genel olarak, toplamda %14,1 olan yaklaşık 18.670 adet elektrikli otomobil satıldı. En büyük kısmı elektrikli Niro – 15,695 (% 49,6) hibrit, plug-in hibrit ve tamamen elektriklidir. Niro PHEV yakında güncellenen bir sürümde satışa sunulacak.

“Kia’nın en çok satan elektrikli modeli olan Niro, üç ayda bir yapılan satışların yıllık bazda %49.6 artış göstererek, her zamankinden daha fazla satan Hibrit ve Plug-in Hybrid çeşitleriyle 15.695 adede ulaştığını gördü. Kia geçtiğimiz günlerde 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Niro Hybrid ve Plug-in Hybrid için çeşitli geliştirmeler yaptığını açıkladı. ”

Kia Optima Plug-in Hibrid benzer bir artış kaydetti.

“Optima Plug-in Hybrid’in satışları (seçilen Avrupa pazarlarında sedan ve Sportswagon olarak satılmaktadır) yüzde 48.3 artışla 1.435 adede yükselirken, Soul EV ise önceki son satışlarında 474 satış gerçekleştirdi.”

Yakın gelecekte Kia, aynı pil ve güç aktarma seçenekleri ile donatılmış yeni Kia Soul EV’yi (e-Soul) tanıtmanın yanı sıra Kia Niro EV’nin (e-Niro) kullanılabilirliğini arttırmayı hedefliyor .

“Kia ayrıca en yeni iki pilli elektrikli aracı olan e-Soul ve e-Niro için güçlü bir müşteri talebi gördü. Her iki model de şu anda belirli Avrupa pazarlarında satışta ve bu yıl daha sonra takip edecek diğer pazarlarda satışta. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − ten =