Kapat
Elektrikli Araç Satış 87 0

Küresel Elektromobilite Payı Mart 2019

Plug-in otomobil satışlarının BMW’nin perspektifinden karşılaştırılması

BMW, elektrikli otomobil satışlarının (kombine BEV ve PHEV), IHS Markit verilerine dayanarak son 12 aydır Infographics’i göstererek sektör ortalamasının üzerinde olduğuna bizi ikna ediyor.

En son Mart ayındaki sayıları kontrol edelim.

Almanya’da, BMW markası tüm markaların en yüksek payı olan, elektrikli otomobil satışlarının yaklaşık % 21’ini oluşturuyor.

Avrupa’da Elektromobilite.

Avrupa durumunda (çoğu Avrupa kesin olarak), BMW zirvede ( % 16 ) 2. sıra Nissan’a (% 11) göre önemli bir avantaj sağlamış

En büyük otomotiv grubu  Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance ( % 28 ) idi.

Küresel Olarak Elektromobilite.

Küresel olarak, BMW şimdi dördüncü sırada ( % 7 ) ancak pay azalıyor. İlk üçü  BYD ( % 12 ), Tesla ( % 12 ) ve BAIC’dir ( % 8 ).

Ülkelere Göre Elektromobilite.

BMW Group’un tamamıyla kullanılabilen elektrikli otomobil payı, sektör ortalamasının oldukça üzerinde.

Ülkelere Göre Elektromobilite.

Belirli pazarlardaki plug-in segmentindeki BMW Group payı, şirketin gaz / dizel pazarlarındaki payından daha yüksektir; bu, elektriğe geçişin grup için genel bir pazar payı kazancı sağladığı anlamına gelmektedir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 5 =