Kapat
Elektrikli Araç Satış 149 0

Mart 2019’da BMW Plug-in Hibrit Elektrikli Araba Satışları Zorlukla Arttı

12.000’den fazla müşteriye teslim edildi

BMW Group, elektrikli otomobil satışlarını ( BMW ve MINI markaları) Mart ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre % 2,2 oranındadüşürmesine rağmen  Mart ayında yıllık bazda % 2,2 oranında artırarak 12,068 adet seviyesine çıkarmayı başardı .

Plug-in Hibritlerin toplam satış hacmindeki payı ise % 4,6 seviyesindedir ;

Bu arada Mart ayında BMW Group’un tarihindeki en yüksek satış yapan tek ay oldu ve müşterilere toplam 263.319 adet premium BMW, MINI ve Rolls-Royce aracı gönderildi.

BMW’ye göre talebin BMW i3 üzerine olduğu ve yılın ilk çeyreğinde satış rakamları 9227 adet olarak kaydedildi.

“BMW Group’un geniş elektrikli araç yelpazesi, müşteriler arasında son derece popüler olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. BMW i3’e olan talep artmaya devam ederken ilk çeyrekte satışlar % 16,2 (9,227) arttı. Bu rakam 2013 yılında piyasaya sürülen yenilikçi elektrikli otomobil için bugüne kadarki en başarılı ilk çeyrek dönemidir. Şirketin plug-in melezleri de yüksek talep görmektedir – müşterilere sunulan tüm BMW 2 Serisi Aktif Tourer’ın dörtte birinden fazlası Elektrikli, satılan tüm MINI Countryman’ın % 20’sine yakın oranında bir plug-in hibrit aktarma organları var. Bu arada Norveç’te elektrikli araçlar için dünyanın önde gelen pazarlarından biri olan saf elektrikli ve plug-in hibrit araçlar, toplam BMW ve MINI satışlarının yaklaşık dörtte üçünü oluşturuyor. Gelecek yılın sonuna kadar, BMW Group on yeni veya güncellenmiş elektrikli model sunacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 4 =