Kapat
Elektrikli Araç Satış 110 0

Mart 2019’da İspanya’da Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobil Satışları % 176 Arttı

İspanya standart olarak elektrikli otomobil satışlarında %2’lik büyümeye devam ediyor. Tesla İspanya’da da güçlü bir satış gerçekleştiriyor. Ancak Plug in hibrit elektrikli araçları da küçümsememek lazım. Mart ayında, plug-in elektrikli otomobil satış kayıtları bir önceki yıla göre % 176 artarak 2.084 seviyesine yükseldi . Pazar payı % 1,7 olarak gerçekleşti. İlk çeyrekte satışlar yaklaşık 4.500’e yani iki katına çıktı.

Mart ayında Tesla Model 3’ün rekor teslimi gerçekleşti. Tesla, 396 yeni tescil ile 1’inci sırada yer aldı. Ayrıca, Nissan LEAF’ın 278 yeni kayıtla (yeni bir kayıt) mart ayını çok iyi geçtiğini not etmek önemlidir . Ancak görülebileceği gibi her iki model de hala Renault ZOE’nin Ekim 2017’deki 554 araç tescilinden uzakta kaldı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 9 =