Kapat
Elektrikli Araç Satış 151 0

Mayıs 2019’da Jaguar I-PACE Satışları Neredeyse 1.600 Adeti Vurdu

Yine küresel olarak satılan sekiz Jaguar’dan biri elektrikti!

Jaguar I-PACE satışları Mayıs ayında 1,594’e (küresel olarak Norveç’te 510 dahil olmak üzere ) yükseldi ve beş ay sonra 7.500’e yaklaştı.

I-PACE’in toplam Jaguar hacmindeki payı % 12,1 idi, bu bir tarafta fena değil, diğer tarafta ise yeterli değildi çünkü Jaguar satışları % 9,4 azalarak 13,142 adet seviyesine geriledi.

Jaguar I-PACE’in üretimin kısıtlı olup olmadığını (ve bunun ne kadar olduğunu), markanın geleceği için en önemli soru olabileceğini merak ediyoruz. Talep satış istatistiklerinde gördüğümüzden yüksekse (ayda 4.000 diyelim), I-PACE teoride Jaguar’ın büyümesini geri getirebilir ve başka bir eklentiye zaman verebilir. Aksi takdirde, sorunlar daha derin olabilir.

I-PACE’nin toplam kümülatif satışları şimdi 14.349 idi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir