Kapat
Elektrikli Araç Satış 25 0

MINI Tam Elektrifikasyona Geçecek mi?

“Tamamen elektrik olma eğilimi tamamen açık, ama doğru yol nedir?”

Bir şehir otomobili markası olarak MINI, gelecekte bir noktada, belki de 15 yıldan daha kısa bir sürede tamamen elektrik olabilir.

BMW Group’un bir parçası olan İngiliz markası, halihazırda 2019’un ilk yarısında satışlarını bir önceki yıla göre % 55,8 artıran MINI Cooper SE Countryman ALL4’ü bir hibrid model sunuyor. Yaklaşan elektrikli MINI Electric’in ilgisini çeken 40.000’den fazla müşteriyle birlikte marka yükselişine devam ediyor.

Peter Schwarzenbauer MINI’nin patronu ve BMW AG Yönetim Kurulu üyesi şunları söyledi:

“MINI için, bir plug-in hibrid olarak Countryman ilk hamleydi – başlangıçta planlandığından çok daha iyi çalışıyor ve MINI’yi heyecanlandırmanın doğru yol olduğunu gösteriyor. Ancak MINI ve küçük otomobiller için kendinizi emisyonsuz ve tamamen elektrikli olarak odaklamanız gerekiyor. Adım adım MINI ürün grubunu tamamen elektriklileştiriyoruz – bu, markaya mükemmel uyum sağlıyor. Eğer otomotiv endüstrisinde kentsel olarak adlandırdığınız bir marka varsa, bu MINI ”.

Tümüyle elektrikli olan MINI’ye duyulan ilgi, “böyle bir şey görmedim” diyen Schwarzenbauer için bir sürpriz ve “MINI’nin gelmesinin en iyi zamanları olduğunu hissediyorum” dedi.

Yönetimin trendi tanıması harika. Schwarzenbauer ile yapılan röportaj 2030 tarihinde ima etti ve sonrasında anahtarın tamamlandığını görebildik.

İşin aslı, satışların ne zaman başlayacağı, tüketicilerin geri bildirimlerine dayanıyor. Plug-inlere olan talep arttıkça, satış hızı daha da artacaktır.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »