Kapat
Elektrikli Araç Satış 44 0

Nissan Leaf Satışları ABD’de Ağustos Ayında Arttı

Çok hafif yükseliyor ama yine de çok düşük.

Nissan LEAF’in satışları ABD’de yumuşak kalıyor ve rekabet ısınmaya devam ettikçe muhtemelen bu şekilde kalacak.Ne kadar düşebilir?

2019’da piyasaya sürülen Nissan, Ocak 2019’da sadece 717 adet LEAF sattı ve Şubat 2019’da Nissan, sadece 654 adet LEAF sattı.

ABD ile ilgili olarak Nissan LEAF için anlaşılan bazı zor zamanlar vardı. Ancak bir toparlanma meydana geliyor gibiydi. Mart ayında Nissan, ABD’de 1.314 LEAF satışı bildirdi Ancak Nissan, ABD’de yalnızca 951 LEAF satışı bildirdiği için ivme yine Nisan’da kaybedildi. Ancak Mayıs ayından bu yana, Nissan’ın 1.216 LEAF sattığını bildiren satışlarda hafif bir yükseliş gördü.

Temmuz düzelmedi

Daha fazla LEAF Plus kullanılabilirliği ile satışların Haziran ayında artmasını bekliyorduk. Ancak satışlar tekrar düştüğü için durum böyle değildi. Haziran ayında Nissan sadece 1.156 LEAF sattı. Temmuz ayında, Nissan ABD’de yalnızca 938 LEAF sattı.

Ağustos Toparlanma

Çok büyük bir gelişme değil ancak Ağustos ayında satışlar arttı. Nissan, ABD’de 1.117 LEAF satış bildirdi

Otomobil üreticisi normal LEAF ve LEAF Plus için ayrılmalar yapmasa da, bazılarının (küçük fakat artan bir sayı) ikincisinin olabileceğini varsayıyoruz. Dünyanın başka yerlerinde, LEAF satışları çoğunlukla uzun menzilli LEAF’ın tanıtımına bağlı olarak artmaktadır.

2019 Yıllık bazda rakamları bakımından, LEAF şimdi 8,063’te duruyor.

LEAF Satışlarında Görünürde Yükselme Yok

Öyle görünüyor ki ABD’de LEAF daha uzun menzilli ve karşılaştırılabilir fiyatlı rekabetin artmasıyla durdu. Belki de herkes Tesla Model 3, Hyundai Kona Electric veya Kia Niro EV’ye geçmek için biraz daha fazla para harcıyor .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir