Kapat
Elektrikli Araç Satış 133 0

Nissan LEAF Satışları Eylül 2019’da ABD’de Hafifçe Düştü

Nissan LEAF’in satışları ABD’de yumuşak kalıyor ve rekabet ısınmaya devam ettikçe muhtemelen bu şekilde kalacak.

Ne kadar düştü?

2019’da piyasaya sürülen Nissan, Ocak 2019’da sadece 717 adet LEAF sattı ve Şubat 2019’da Nissan, sadece 654 adet LEAF sattı.

ABD ile ilgili olarak Nissan LEAF için anlaşılan bazı zor zamanlar vardı. Ancak bir toparlanma meydana geliyor gibiydi. Mart ayında Nissan, ABD’de 1.314 adet LEAF satışı bildirdi Ancak Nissan, ABD’de yalnızca 951 adet LEAF satışı bildirdiği için ivme yine Nisan’da kaybedildi. Ancak, Mayıs ayından bu yana, Nissan’ın 1.216 adet LEAF sattığını bildiren satışlarda hafif bir yükseliş gördü.

Temmuz düzelmedi ancak Ağustos binlerce kişiye geri döndü

Daha fazla LEAF Plus kullanılabilirliği ile satışların Haziran ayında artmasını bekliyorduk. Ancak, satışlar tekrar düştüğü için durum böyle değildi. Haziran ayında Nissan sadece 1.156 adet LEAF sattı. Temmuz ayında, Nissan ABD’de sadece 938 adet LEAF sattı, Bu büyük bir gelişme değil, Ağustos’ta satışlar arttı.

Fakat Eylül yükseliş eğilimini takip etmedi

LEAF için yukarı yönlü satış eğiliminin Eylül ayına kadar devam edeceği konusunda umutluyuz ancak durum böyle değildi. 

2019 yıl bazı rakamları bakımından, LEAF şimdi 9,111 adet satmış durumda.

LEAF Satışlarında Görünürde Yükselme Yok

Öyle görünüyor ki, ABD’de LEAF daha uzun menzilli ve karşılaştırılabilir fiyatlı rekabetin artmasıyla durdu. Belki de herkes Tesla Model 3, Hyundai Kona Electric veya Kia Niro EV’ye geçmek için biraz daha fazla para harcıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir